Історія Василенківської ЗОШ I-II ступенів

Василенківська ЗОШ має свою столітню історію і сьогодні є одним з найважливіших місць села Василенкове.

У 1878 році у Василенковому відкрилося земське однокласне училище з трирічним строком навчання. Цей навчальний заклад виявився четвертим на території сучасного Шевченківського району. Училище було змі­шаним, тобто в ньому одночасно навчалися і хлопчики, і дівчатка. У 1911 році училище перетворилося на двокласне з шестирічним терміном навчання, до революції таких на­вчальних закладів на території нинішнього району було лише три. У 1894 році в селі відкрилася друга навчальна установа — церковна школа грамоти, на базі якої у 1915 році утворилося церковнопарафіяльне однокласне училище. У цих навчальних закладах освоювали арифметику, вчилися читати і писати, займалися церковним співом і, звичайно, вивчали Закон Божий — обов'язковий предмет тих років. Закон Божий завжди викладали місцеві священнослужителі.

У двокласному земському училищі також вивчати історію, географію, природознавство, креслення. Одночасно школярі займалися гімнастикою, малюванням, вивчали ремесла (хлопці) та рукоділля (дівчата), займалися основами садівництва, городництва, бджільницт­ва тощо. До 1918 року включно навчання школах велося тільки російською мовою.

Першим учителем Василенківського земського училища став дворянин Павло Петрович Секретьєв, прізвище якого в архівних документах села вперше згадане у 1880 році. Він навчав василенківських дітей близько 10 років, після чого до училища прийшов працювати виходець із селян Єфрем Васильович Міщенко. Його педагогічний стаж роботи у Василенковому склав понад 20 років. У буремні роки революційних потрясінь, Першої світової та громадянської війн на педагогічній ниві Василенкового трудилася Єлизавета Серапіонівна Клюева. Обидві навчальні установи села спочатку розміщалися в тісних дерев'яних будинках з дерев'яними підлогами та залізними дахами.

Василенківська ЗОШ I-II ступенів була заснована в 1907 році.

У 1911 році для земського училища за ініціативою Вовчанської земської управи було збудовано велике цегляне приміщення, яке збереглося до наших днів. У цьому приміщення ще й зараз навчаються місцеві діти. Спо­руда Василенківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів — найстаріша серед навчаль­них закладів Шевченківщини.

За радянської влади у Василенкові відкрили дві початкових школи, одна з яких у 1932 році була реорганізована у семирічку. До війни місцевих дітей навчали Надія Йосипівна Гриценко (Андренко), Василь Васильович і Надія Василівна Кравченки, Панас Африканович та Варвара Миколаївна Пономарьови.

Школа продовжила свою роботу і в післявоєнний час, при цьому семирічку у 1959 році реорганізували у восьмирічку.

Станом на 1965 рік у школі навчалося 200 учнів.У 1989 році школа була переіменована в неповну середню школу.

А з 05.05.1996 року - в загальноосвітню школу I-II ступенів.

З 1997 року школу очолює Юлія Петрівна Савченко.

Станом на початок вересня 2016 року в школі навчається 55 учнів.

Кiлькiсть переглядiв: 566

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.